Yleisurheilukilpailut 2.7.2015

Kodisjoen Kaikun yleisurheilukilpailut urheilukentällä 2.7.2015. Kiitos kilpailijoille (24 kpl) ja kaikille toimitsijoille! Syssymmällä jatketaan maastojuoksujen parissa. /Konsta & Mikko

Pallonheitto tytöt
T2011 1)Elli Kalliomäki 3,02
T2010 1)Kiia-Liina Saaristo 6,11 2)Veera Hurme 5,22 3)Aleksandra Mattila 4,13
T2009 1)Emilia Rantanen 6,64 2)Laura Yli-Antola 6,04
T2008 1)Elsa Kalliomäki 11,35 2)Venla Hurme 10,19
T2007 1)Katri Yli-Antola 10,47 2)Emma Rantanen 8,93
T2006 1)Ester Sundman 19,94 2)Anna-Sofia Rahja 9,51
T2005 1)Emilia Rahja 12,50
T2002 1)Milka Laukkanen 21,19

Pallonheitto pojat
P2010 1)Romi Rantanen 10,02 2)Jarkko Heikola 6,66 3)Niilo Repo 3,32
P2009 1)Edwin Sundman 15,98
P2006 1)Arttu Leino 22,93
P2005 1)Eetu Kalliomäki 38,24 2)Rasmus Mahkonen 36,48 3)Oskari Rantanen 17,81
P2004 1)Eemil Leino 24,36 2)Onni Mäki-Imppula 19,19

Pituushyppy tytöt
T2011 1)Elli Kalliomäki 105
T2010 1)Veera Hurme 168 2)Aleksandra Mattila 155 3)Kiia-Liina Saaristo 136
T2009 1)Emilia Rantanen 180 2)Laura Yli-Antola 165
T2008 1)Venla Hurme 227 2)Elsa Kalliomäki 198
T2007 1)Emma Rantanen 206 2)Katri Yli-Antola 191
T2006 1)Ester Sundman 236 2)Anna-Sofia Rahja 230
T2005 1)Emilia Rahja 242
T2002 1)Milka Laukkanen 348

Pituushyppy pojat
P2010 1)Romi Rantanen 140 2)Jarkko Heikola 136 3)Niilo Repo 110
P2009 1)Edwin Sundman 160
P2006 1)Arttu Leino 226
P2005 1)Rasmus Mahkonen 313 2)Eetu Kalliomäki 240 3)Oskari Rantanen 215
P2004 1)Onni Mäki-Imppula 284 2)Eemil Leino 268

60 m tytöt
T2011 1)Elli Kalliomäki 19,51
T2010 1)Kiia-Liina Saaristo 14,93 2)Veera Hurme 15,13 3)Aleksandra Mattila 17,23
T2009 1)Laura Yli-Antola 14,47 2)Emilia Rantanen 15,40
T2008 1)Elsa Kalliomäki 12,23 2)Venla Hurme 12,27
T2007 1)Emma Rantanen 11,83 2)Katri Yli-Antola 12,19
T2006 1)Anna-Sofia Rahja 11,86 2)Ester Sundman 11,98
T2005 1)Emilia Rahja 11,76
T2002 1)Milka Laukkanen 10,47

60 m pojat
P2010 1)Jarkko Heikola 16,87 2)Romi Rantanen 17,80 3)Niilo Repo 20,77
P2009 1)Edwin Sundman 14,81
P2006 1)Arttu Leino 11,21
P2005 1)Eetu Kalliomäki 11,17 2)Rasmus Mahkonen 11,23 3)Oskari Rantanen 11,71
P2004 1)Onni Mäki-Imppula 11,37 2)Eemil Leino 11,69

Kuulantyöntö tytöt
T2008 1)Elsa Kalliomäki 2,64 2)Venla Hurme 1,99
T2007 1)Emma Rantanen 2,12 2)Katri Yli-Antola 1,87
T2006 1)Ester Sundman 3,54 2)Anna-Sofia Rahja 3,47
T2005 1)Emilia Rahja 4,07
T2002 1)Milka Laukkanen 6,28

Kuulantyöntö pojat
P2006 1)Arttu Leino 4,46
P2005 1)Rasmus Mahkonen 5,77 2)Oskari Rantanen 4,70 3)Eetu Kalliomäki 4,59
P2004 1)Eemil Leino 5,86 2)Onni Mäki-Imppula 4,50

300 m tytöt
T2011 1)Elli Kalliomäki 2:10
T2010 1)Veera Hurme 1:33 2)Aleksandra Mattila 2:05
T2009 1)Emilia Rantanen 1:25 2)Laura Yli-Antola 1:57

300 m pojat
P2010 1)Jarkko Heikola 1:46 2)Romi Rantanen 1:53 3)Niilo Repo 2:23
P2009 1)Edwin Sundman 1:28

600 m tytöt
T2009 1)Emilia Rantanen 3:18
T2008 1)Venla Hurme 3:26 2)Elsa Kalliomäki 3:55
T2007 1)Emma Rantanen 2:47 2)Katri Yli-Antola 3:03
T2006 1)Ester Sundman 3:37 2)Anna-Sofia Rahja 3:59
T2005 1)Emilia Rahja 3:26

900 m tytöt
T2002 1)Milka Laukkanen 3:41

900 m pojat
P2006 1)Arttu Leino 4:08
P2005 1)Eetu Kalliomäki 3:44 2)Rasmus Mahkonen 4:16 3)Oskari Rantanen 4:23
P2004 1)Eemil Leino 4:45 2)Onni Mäki-Imppula 4:46